Paskelbtas Edukacija
Skaityti 3298 kartai

 

Ar norėtumėte trumpam tapti pasakininkais,  restauratoriais arba knygrišiais? Kviečiame registruotis į tris Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre vykdomas „Kultūros paso“ edukacijas: „Pasakų istorijos“, „Pažink popieriaus istoriją ir sužinok, kaip jį išsaugoti“, „Senasis knygos menas“.
Edukacijas kviečiame užsakyti puslapyje https://www.kulturospasas.lt/.
Jei nerandate tinkamo laiko arba turite klausimų, kviečiame kreiptis tel. (8 37) 32 43 17 arba el. paštu .
 
 
Edukacinis užsiėmimas „Pasakų istorijos“
 
 
Edukacinį užsiėmimą „Pasakų istorijos“ sudarys trys dalys. Visų pirma, dalyviai bus supažindinami su pasakų Europoje ištakomis, taip pat ir su kitų pasaulio šalių pasakų rinkiniais, pavyzdžiui, „Tūkstantis ir viena naktis“. Bus pristatoma lietuvių pasakojamoji tautosaka, parodomos bibliotekoje saugomos jų senosios pasakų knygos, paskaitoma pasakų pavyzdžių. Susipažinę su senaisiais tekstais, mokiniai komandose kurs savo pasakas. Burtų keliu išsitraukę lapelius su pasakų veikėjais, vieta ir kt., mokiniai turės juos panaudodami sukurti savo pasakas. Ant lapelių edukacinio užsiėmimo dalyviai ras nuspėjamų ir netikėtų pasakų elementų, tad tikrai prireiks pasitelkti kūrybiškumą, o kiekviena sukurta pasaka bus unikali. Dirbant komandose pasakos bus užrašomos, o edukacinis užsiėmimas baigiamas kūrinių pasidalinimu ir draugišku jų aptarimu.
 
Kam skirta edukacija? 3–6 klasių moksleiviams.
Kur vyksta užsiėmimas? Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8).
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? Apie 1 val.
Kokia edukacijos kaina? 2 eur.
 
 
Edukacija „Pažink popieriaus istoriją ir sužinok, kaip jį išsaugoti“
 
 
Edukacijos „Pažink popieriaus istoriją ir sužinok, kaip jį išsaugoti“ metu mokiniai sužino, kuo skiriasi senųjų (XV–XIX a.) bei dabartinių knygų popieriaus gamyba ir kaip galima prailginti popieriaus gyvenimą atliekant prevencinį konservavimą. Dalyviai stabdo įplyšusio popieriaus irimą ir atkuria prarastą lapo dalį. Edukaciją sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje pasakojimo metu mokiniai panyra į praeitį, kada dar tik buvo išrastas popierius. Jie sužino, kokie yra išlikusių rankraščių ir senųjų knygų saugojimo (laikymo sąlygos) ir išsaugojimo būdai, yra supažindinami su restauratoriaus profesija, naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis. Antroje dalyje mokiniai patys konservuoja suplyšusį popierių naudodami restauravimui skirtas priemones. Edukacijos metu ugdomas dokumento ir jo turinio išliekamosios vertės suvokimas, tvarus požiūris į mus supančią aplinką bei kultūros paveldo vertės suvokimą. Moksleiviai skatinami būti atidūs, kantrūs, atsakingi, mokomi suprasti išsaugojimo svarbą.
 
Kam skirta edukacija? 4–9 klasių moksleiviams.
Kur vyksta užsiėmimas? Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8).
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 26 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? Apie 1 val.
Kokia edukacijos kaina? 4 eur.
 
 
 
 
 
 
 
 
Atnaujinta 2023-10-04 10:08

Daugiausiai skaityta