Paskelbtas Edukacija
Skaityti 2014 kartai

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre siūlome tris edukacines programas, kurios kviečia į slėpiningą pirmųjų spausdintų knygų kelionę ir supažindina su senosiomis knygelėmis vaikams.

Dėl edukacijų užsakymo kviečiame kreiptis tel. (8 37) 32 43 17 arba el. paštu .
 
Edukacijos nemokamos.
 
Edukacinė programa „Knygos kelias“
 
 
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su senosios knygos istorija, raida ir ypatumais, rankraštinės ir spausdintos knygos skirtumais. Senosios knygos ekspozicijoje jie turi galimybę išvysti pirmųjų spausdintų knygų, puošnių įrišimų, odinių viršelių originalus. Praktinėje edukacijos dalyje vaikai, individualiai arba poromis, naudodami planšetinius kompiuterius, žaidžia edukacinį žaidimą „Knygos kelias“, kuriame gamina rankraštinę ir spausdintą knygą. Baigę žaisti, dalyviai turi galimybę pasitikrinti įgytas žinias atsakinėdami į edukatoriaus užduotus klausimus arba spręsdami užduotėles.
 
Kam skirta edukacija? 1–6 kl. mokiniams.
Kur vyksta užsiėmimas? Edukacija gali būti vykdoma Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8), būti išvažiuojamoji arba vykti nuotoliniu būdu.
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? 1 val.
 
Edukacinė programa „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“
 
 
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviams pristatomas vaikiškos knygos atsiradimas ir raida Europoje bei vaikų literatūros istorija Lietuvoje. Kartu su dalyviais vartomi XIX a. pab. ir XX a. pirmos pusės lietuviškų knygelių vaikams originalai, aptariant jų žanrus, turinį, iliustracijas. Vaikai turi galimybę gyvai pamatyti knygas, kurias skaitė jų proseneliai. Šalia žymių kūrėjų, tokių kaip Pranas Mašiotas, Motiejus Valančius ar Kazys Binkis, pristatomi ir mažiau žinomi autoriai. Susipažinus su tekstais ir iliustracijomis, vaikai turi galimybę patys trumpam pabūti iliustratoriais – spalvinti piešinėlius akvarele, kreidelėmis, pieštukais, stengdamiesi atkartoti senųjų iliustracijų spalvas. Edukacijos pabaigoje dalyviai kviečiami susipažinti su virtualia edukacine programėle „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“ ir naudotis ja mokykloje ar namuose.
 
Kam skirta edukacija? 1–5 kl. mokiniams.
Kur vyksta užsiėmimas? Edukacija gali būti vykdoma Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8), būti išvažiuojamoji arba vykti nuotoliniu būdu.
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? 1 val.
 
Edukacinė programa „Senųjų knygų inicialai“
 
 
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su senosios knygos istorija: išgirs pasakojimus apie viduramžių rankraštines ir pirmąsias spausdintas knygas, sužinos, kas yra manuskriptas, inkunabulas, inicialinė raidė, rubrika bei turės galimybę pamatyti XV a. spausdintas knygas. Daugiausia informacijos pateikiama apie knygų dekoravimo ypatumus – supažindinama su ženklais, kurie buvo piešiami, raižomi, įspaudžiami senųjų knygų puslapiuose, jų odiniuose viršeliuose.  Praktinės dalies metu vaikai turės galimybę kūrybiškai interpretuoti gautą informaciją –  naudodami pagrindines tapybos ir piešimo priemones, daugiausiai tušą ir plunksnas, pieš savo inicialinę raidę. 
 
Kam skirta edukacija? 1–6 kl. mokiniams.
Kur vyksta užsiėmimas? Edukacija gali būti vykdoma Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8) arba vykti nuotoliniu būdu.
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? Iki 1 val. 
 
 
Atnaujinta 2022-11-25 14:21