Paskelbtas Edukacija
Skaityti 484 kartai

Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre siūlome dvi edukacines programas, kurios kviečia į slėpiningą pirmųjų spausdintų knygų kelionę ir supažindina su senosiomis knygelėmis vaikams.

Dėl edukacijų užsakymo kviečiame kreiptis tel. (8 37) 32 43 76 arba el. paštu .
Edukacijos nemokamos.
 
Edukacinė programa „Knygos kelias“
 
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su senosios knygos istorija, raida ir ypatumais, rankraštinės ir spausdintos knygos skirtumais. Senosios knygos ekspozicijoje jie turi galimybę išvysti pirmųjų spausdintų knygų, puošnių įrišimų, odinių viršelių originalus. Praktinėje edukacijos dalyje vaikai, individualiai arba poromis, naudodami planšetinius kompiuterius, žaidžia edukacinį žaidimą „Knygos kelias“, kuriame gamina rankraštinę ir spausdintą knygą. Baigę žaisti, dalyviai turi galimybę pasitikrinti įgytas žinias atsakinėdami į edukatoriaus užduotus klausimus arba spręsdami užduotėles, o atsakiusių laukia bibliotekos dovanėlės.
 
Kam skirta edukacija? 1–6 kl. mokiniams.
Kur vyksta užsiėmimas? Edukacija gali būti vykdoma Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8), būti išvažiuojamoji arba vykti nuotoliniu būdu.
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? 1 val.
 
Edukacinė programa „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“
 
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviams pristatomas vaikiškos knygos atsiradimas ir raida Europoje bei vaikų literatūros istorija Lietuvoje. Kartu su dalyviais vartomi XIX a. pab. ir XX a. pirmos pusės lietuviškų knygelių vaikams originalai, aptariant jų žanrus, turinį, iliustracijas. Vaikai turi galimybę gyvai pamatyti knygas, kurias skaitė jų proseneliai. Šalia žymių kūrėjų, tokių kaip Pranas Mašiotas, Motiejus Valančius ar Kazys Binkis, pristatomi ir mažiau žinomi autoriai. Susipažinus su tekstais ir iliustracijomis, vaikai turi galimybę patys trumpam pabūti iliustratoriais – spalvinti piešinėlius akvarele, kreidelėmis, pieštukais, stengdamiesi atkartoti senųjų iliustracijų spalvas. Edukacijos pabaigoje dalyviai kviečiami susipažinti su virtualia edukacine programėle „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“ ir naudotis ja mokykloje ar namuose.
 
Kam skirta edukacija? 1–5 kl. mokiniams.
Kur vyksta užsiėmimas? Edukacija gali būti vykdoma Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre (K. Donelaičio g. 8), būti išvažiuojamoji arba vykti nuotoliniu būdu.
Kiek dalyvių gali dalyvauti edukacijoje? Iki 24 asmenų.
Kokia edukacijos trukmė? 1 val.
 
Mūsų siūlomas Kultūros paso edukacijas rasite čia.
Atnaujinta 2021-12-14 15:43