Spalvingos istorijos pamokos Andriaus Šimkaus parodoje „Europos Sąjungos valstybių sostinės“

Paskelbtas Naujienos
Skaityti 1751 kartai

Jaukią rugsėjo 19-osios popietę į Prekybos, pramonės ir amatų rūmus lankytojus sukvietė Andrius Šimkus – čia vyko jo parodos „Europos Sąjungos valstybių sostinės“ pristatymas. Donelaičio g. 8 III a. fojė įsikūrusi paroda – tai jau 48 metus gydytojo A. Šimkaus renkama pašto ženklų kolekcija.

Parodos pristatymo metu Andrius Šimkus papasakojo savo kolekcijos gimimo istoriją – gydytojas dar būdamas mažas domėjosi geografija, mokėjo visas Europos valstybių sostines. Pristatyme dalyvavę kolekcionieriaus tėvai prisipažino, kad nuolat turėjo atsakinėti į sūnaus geografinius klausimus. A. Šimkaus domėjimasis geografija ir paskatino rinkti pašto ženklus, susijusius su Europos Sąjungos valstybių sostinėmis.

Pašto ženklai – vertingas ir įdomus šiandienos bei praeities aktualijų ženklas, tam tikras miestų istorijos atspindys. Gausioje A. Šimkaus kolekcijoje galima pamatyti pašto ženklų iš skirtingų kiekvieno miesto istorinių, kultūrinių laikotarpių. Čia galima išvysti pašto ženklų, išleistų Olimpinių žaidynių ar įvairių čempionatų proga. Kai kurie parodoje eksponuojami egzemplioriai atspindi ir tragiškus istorinius įvykius – pavyzdžiui, kai kuriuose vaizduojama II-ojo pasaulinio karo metais sugriauta Varšuva. A. Šimkus nepamiršo ir mūsų sostinės – Vilniaus: šį miestą vaizduojančiuose pašto ženkluose įamžintas tarpukario laikotarpis, sovietinė okupacija bei nepriklausomybės atkūrimas.

Tokia spalvinga paroda, žinoma, sulaukė daugybės lankytojų klausimų – kodėl būtent sostines pasirinkęs kolekcionierius, kokius miestus jis aplankęs, kurie pašto ženklai jam pačiam gražiausi bei iš kur atkeliavo jo kolekcijoje esanti filatelinė produkcija. A. Šimkaus pašto ženklų kolekcijos tema – išskirtinė, o renkama ji, kaip atskleidė autorius, įvairiais būdais: vieni pašto ženklai atkeliavo su jam siunčiamais laiškais, kiti įsigyti keliaujant, taip pat – internetinių aukcionų metu.

Ne vienas parodos pristatymo svečias prisipažino, kad yra bandęs kolekcionuoti pašto ženklus. Bet dažnam pritrūkdavę kantrybės. O štai Andriaus Šimkaus pašto ženklai – ne tik geopolitines, kultūrines ir istorines skirtingų laikotarpių aktualijas atspindinti kolekcija, bet ir puikus žmogaus užsispyrimo bei entuziazmo pavyzdys.

Paroda „Europos Sąjungos valstybių sostinės“, skirta Europos paveldo dienų paminėjimui, veiks iki spalio 28 dienos. Kviečiame apsilankyti!

 

Parengė bibliotekininkė Gabrielė Gibavičienė

Atnaujinta 2016-10-28 16:31

Daugiausiai skaityta