Džiugi savaitė Senųjų ir retų spaudinių skyriuje

Akimirka atvirų durų dieną KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje Akimirka atvirų durų dieną KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje
Paskelbtas Naujienos
Skaityti 1793 kartai

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekose šurmuliavo Nacionalinė bibliotekų savaitė. KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyrius šįkart lankytojus kvietė į parodos, skirtos Viljamui Šekspyrui, atidarymą ir į atvirų durų dieną.

Popietė su Viljamu Šekspyru

Šiais metais minimos 400-osios garsiojo dramaturgo Viljamo Šekspyro mirties metinės. Visame pasaulyje bibliotekos ir kitos kultūros institucijos įvairiausiais būdais prisimena šį iškilų kūrėją, rengdamos akcijas, renginius, konkursus. Prie iniciatyvos prisijungė  ir skyriaus bibliotekininkai, parengdami Šekspyro dramų ir sonetų senųjų leidinių parodą, kurioje lankytojams pristatomos knygos anglų, vokiečių, rusų ir lietuvių kalbomis, atkeliavusios iš įvairiausių šalių. Eksponuojami leidiniai – tarsi įrodymas, kad Šekspyras vis dar gyvas savo kūriniuose, iki šių dienų neprarandančiuose populiarumo. Balandžio 25 d. bibliotekos lankytojai buvo pakviesti į jaukią popietę, kurios metu turėjo galimybę sužinoti dar negirdėtų Šekspyro gyvenimo ir biografijos faktų, pasiklausyti sonetų ir  Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinių atliekamų muzikinių kūrinių. Kiekvienas atėjęs išsinešė po mažą Šekspyro kūrybos dalelę – kūrinio ištrauką, kuri, tikimės, leis prisiminti tiek jaukią popietę, tiek nuostabiąją dramaturgo kūrybą.

Atvirų durų dieną – tarpukario Kauno dvasia

Antradienį skyriuje šurmulys netilo visą dieną. Bibliotekininkai pakvietė kauniečius ir miesto svečius į atvirų durų dieną, kurios metu lankytojų laukė gausybė užsiėmimų: ekskursijos, edukacinių produktų pristatymai, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir fotosesijos. Lankytojai žaidė edukacinį žaidimą „Knygos kelias“, susipažino su Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų istorija, matavosi dailias skrybėlaites – tokias, kokias nešiojo Kauno damos tarpukariu.
Skyriuje taip pat apsilankė svečiai iš Kauno Panemunės pagyvenusių žmonių centro. Jie susipažino su Senųjų leidinių ekspozicija ir popieriaus restauravimo specifika.
Lankytojų susidomėjimo taip pat sulaukė ir bibliotekininko darbo ypatumai, skyriaus veikla bei jame saugomi leidiniai – daugelis žadėjo sugrįžti dar kartą, šįkart jau kaip nuolatiniai skaitytojai!

Svečiuose pas Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos darbuotojus ir skaitytojus

Įpusėjus Nacionalinei bibliotekų savaitei, trečiadienį, Senųjų ir retų spaudinių skyriaus vedėja Regina Stukienė ir bibliotekininkė Gabrielė Navikaitė dalyvavo Šekspyro sonetų skaitymuose „Mano mūza“ Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Saulėtekio“ padalinyje. Ten skaitytojams pristatė Viljamo Šekspyro gyvenimo ir kūrybos paraleles, kartu su renginio lankytojais skaitė sonetus ir įsitraukė į diskusiją apie Šekspyro asmenybę gaubiančias paslaptis.
Džiaugiamės smagiai praėjusia Nacionaline bibliotekų savaite ir jau nekantriai laukiame kitų metų renginių!

Atnaujinta 2016-05-13 14:38

Daugiausiai skaityta