Virtualus žaidimas „Knygos kelias“

Paskelbtas Naujienos
Skaityti 2480 kartai

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, buvo sukurtas ir lapkričio–gruodžio mėn. Kauno regiono bibliotekose ir mokyklose pristatytas virtualus žaidimas „Knygos kelias“ (knygoskelias.kvb.lt), paremtas KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyriuje įsikūrusia Senosios knygos ekspozicija.
 

Knygos atsiradimo istorija

Apsilankę Kauno Šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje, Kauno rajono Domeikavos gimnazijoje, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos ir Šakių rajono savivaldybės viešosiose bibliotekose KAVB specialistai supažindino vaikus su knygos atsiradimo istorija. Vaikai sužinojo, kas yra manuskriptas, inkunabulas, skriptoriumas, maca, iš ko viduramžiais buvo gaminamas rašalas, kaip veikė XV a. J. Gutenbergo sukurta spausdinimo mašina.
 

Išbandė virtualaus žaidimo galimybes ir dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse

Žaisdami virtualų žaidimą „Knygos kelias“, vaikai pasigamino rankraštinę knygą ir atsispausdino knygą pirmąja spausdinimo mašina: rašė gotikiniu šriftu, piešė inicialus, raižė signetus, pjaustė pergamentą, lankstė popierių, siuvo ir puošė knygą. Jau baigta knyga buvo užburta, įrašant jos pradžioje prakeiksmą, kuris, kaip tikėjo senovėje, atbaidydavo vagis.
Edukacinėse dirbtuvėse vaikai spalvotu tušu ir plunksna piešė ornamentais puoštas inicialines raides, kurios buvo naudojamos senosiose knygose.

Projektas „Senosios knygos slėpiniai“

Įgyvendinant projektą „Senosios knygos slėpiniai“, atnaujinta Senosios knygos ekspozicija ir parengta jos virtuali versija. Sukurtas produktas naudojamas edukacinei veiklai mokyklose ir bibliotekose. Šiuo projektu KAVB prisideda prie kultūros paveldo sklaidos Kauno regione, padeda mokytojams, užtikrina dokumentinio kultūros paveldo išsaugojimą ateities kartoms.

Rėmėjai:
 

  

Atnaujinta 2016-01-22 15:25

Daugiausiai skaityta