Tūkstantis ir vienas vaikų klausimas!

Paskelbtas Naujienos
Skaityti 1438 kartai

Šį rudenį Senųjų ir retų spaudinių skyriuje lankėsi daug smalsių ir kūrybingų moksleivių. Tai vieną, tai kitą dieną netilo bibliotekoje vaikų klegesys. Svečiavosi  darželio-mokyklos „Rūtelė“ ir „Obuolio“ mokyklos pradinukai. Vaikams, įžengusiems į bibliotekos pastatą, buvo pasiūlyta neeilinė galimybė – keliauti į praeitį ir susipažinti su prieš kelis šimtus metų išspausdintomis knygomis!  Mažieji, linksmai šūkaudami, keliavo iš vieno amžiaus į kitą, daug klausinėjo ir domėjosi. „O  kodėl ši knyga atrodo taip? O kiek joje puslapių? Tūkstantis? Milijonas?“ – nekantravo sužinoti smalsūs moksleiviai.

Kokie susikaupę jie įžengė į patalpas, kuriose saugomos 400 metų senumo knygos. „Oho!“ – nustebę tyrinėjo paslaptingumu žavinčią aplinką. Stebėjosi išgirdę, kad senąją knygą įsigyti buvo taip pat brangu, kaip šiandien nusipirkti gerą automobilį. Susipažino vaikai ir su didžiausia knyga Lietuvoje, kurioje vaizduojami realaus dydžio paukščiai. Kaip sunku buvo vartyti masyvius ir didelius knygos puslapius! Bet juk vaikams toks iššūkis – tikras smagumėlis!

Besidomėdami knygomis mažieji net nepastebėjo, kaip atėjo metas grįžti į dabartį. O joje laukė dar viena užduotis. „Vaikai, ar šiandien, XXI amžiuje, mums vis dar reikia knygų?“ – paklausėme. Mūsų mažiesiems filosofams daug mąstyti nereikėjo: „Taip! Taip! Taip! Reikia.“ Viskas jiems atrodė savaime aišku. Na, gal ne visiems. Bet juk ir klausimas toks, į kurį atsakymą būtina atrasti kiekvienam asmeniškai. Skirtingu metu. Skirtingomis aplinkybėmis. O ir atsakymo variantai gali, o gal net ir turi būti skirtingi.

Renginyje taip pat buvo pristatyta edukacinė knygų skaitymo programėlė vaikams „Atgimę vaikystės autoriai ir senosios iliustracijos“, parodanti, kaip keičiasi senųjų leidinių ir apskritai knygų forma, – knyga atgimsta internete. Naudodami šią programėlę mažieji iš namų gali skaityti senąsias knygas, jų puslapius versdami planšetinio kompiuterio ekrane ar naudodamiesi kompiuterio pelės klavišu. Verčiant puslapius girdimas ir realus lapų šlamesys!
Su mokiniais sutarėme būtinai išbandyti programėlę. Ir skaityti. Kai norisi.

Susidomėjote? Norite ekskursijoje sudalyvauti ir jūs? Drąsiai registruokitės ir kartu keliaukime į atradimų kupiną praeities pasaulį!

Atnaujinta 2015-12-17 12:05

Daugiausiai skaityta