Šventinė konferencija „Kaip kūrybiškai panaudoti skaitmenintą kultūros paveldą? Sklaidos patirtys ir perspektyvos“

Paskelbtas Naujienos
Skaityti 1498 kartai

Šventinė konferencija „Kaip kūrybiškai panaudoti skaitmenintą kultūros paveldą? Sklaidos patirtys ir perspektyvos“ – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Skaitmeninto kultūros paveldo el. produktų kūrimas ir sklaida“ baigiamasis renginys – apibendrino Kauno regiono bibliotekų ir skaitmeninimo specialistų patirtis, akcentavo kultūros paveldo išsaugojimo būdus kuriant inovatyvius skaitmeninius produktus.

Kultūros paveldo išsaugojimas el. produktuose

Kauno regiono bibliotekų specialistų mokymus „Skaitmeninių el. produktų kūrimas ir sklaida“ vedė prof. dr. Rimvydas Laužikas ir UAB „Dizi“ atstovas Juozas Markauskas. Mokymų dalyviai susipažino su naujausiomis kultūros paveldo skaitmeninimo ir skaitmeninės komunikacijos technologijomis, įgijo praktinių el. produktų ir paslaugų kūrimo įgūdžių, išmoko savarankiškai parengti jų scenarijų ir turinį, pasirinkti tinkamiausią įgyvendinimo technologiją ir įrankius, identifikuoti efektyvius sklaidos kanalus. Dalyviai taip pat pagerino komunikacinius gebėjimus darbo grupėse ir tarp skirtingų disciplinų.

Skaitmeninimo patirtys Kauno regione

Kauno apskrities viešoji biblioteka organizavo 12 išvažiuojamųjų mokymų „Skaitmeninimas ir regiono bibliotekos“ Kauno miesto ir rajono, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių, Raseinių, Prienų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Kalvarijos viešosiose bibliotekose. Mokymuose dalyvavo beveik 300 šių savivaldybių bibliotekininkų. Jie ne tik praplėtė akiratį, konsultavosi jiems rūpimais klausimais, bet ir įgijo reikalingų žinių apie skaitmeninimą bei jo perspektyvas, portalų skaitmeninio turinio populiarinimą tarp skaitytojų ir pan.

Geroji patirtis įkvėpė sekti sėkmingos veiklos pavyzdžiais

Konferencijoje „Kaip kūrybiškai panaudoti skaitmenintą kultūros paveldą? Sklaidos patirtys ir perspektyvos“ pranešimus skaitė KAVB ir Kauno regiono bibliotekų specialistai, skaitmeninimo srities profesionalai bei projekto partneriai. Pranešėjai dalijosi savo patirtimi skaitmeninto turinio naudojimo ir sklaidos srityje: pasakojo apie sukurtus el. produktus ir paslaugas, ateities planus ir perspektyvas. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę užtvirtinti šio projekto rėmuose vykusių mokymų metu įgytas žinias: renginio organizatorių pasirinktas dalyvaujančios lyderystės metodas padėjo kūrybiškai priimti informaciją, generuoti idėjas, skatinti motyvaciją ir bendradarbiavimą.

 

Konferencijos akimirkos https://goo.gl/rmfMzs

Konferencijos medžiaga

http://www.kvb.lt/lt/apie-mus/projektai/62-straipsniai/4260-konferencija-2015

Atnaujinta 2015-11-24 16:39

Daugiausiai skaityta