Biblioteka – vaikų kūrybiškumui ir edukacijai

Paskelbtas Naujienos
Skaityti 1843 kartai

KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyrius, įgyvendindamas projektą „Kauno apskrities viešosios bibliotekos dokumentinis paveldas internete“, surengė kūrybines edukacines dirbtuves ir taip sukūrė galimybę bibliotekos erdvėje lavinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, skatinti skaitymą ir domėjimąsi dokumentiniu paveldu bei knygos istorija. Projektas atvėrė naujas bendradarbiavimo galimybes su Kauno „Varpo“ gimnazija ir Petro Vileišio mokykla – daugiafunkciniu centru.

Šiuolaikinė biblioteka, augindama savo skaitytoją, turi teikti kokybiškas intelektualines paslaugas, formuoti sąmoningų skaitytojų ratą, skatinti dalyvauti visuomeniniame gyvenime, rengti diskusijas, bendrauti, kurti, dalytis patirtimi. Užmezgant bendradarbiavimo ryšius su švietimo įstaigomis, kuriamos bendros edukacinės programos, skatinamas mokymasis netradicinėse erdvėse. Vadovaudamasi šiais principais, biblioteka įgyvendina projektą, virtualioje erdvėje pristatantį dokumentinio kultūros paveldo objektus ir jų autorius vaikams, jaunimui, švietimo darbuotojams.

Kūrybinėse edukacinėse dirbtuvėse „Nupiešk knygos ženklą“ moksleiviai, vadovaujant profesionaliam dailininkui, piešė knygos ženklus – puošnias pirmąsias raides (inicialus) ir ekslibrisus. Užsiėmimuose „Senos knygos prevencinis restauravimas“ bibliotekos restauratorė Virginija Ligeikienė moksleivių, studentų, muziejininkų grupes supažindino su profesionaliu XVI a. knygos įrišimo restauravimu, dirbtuvių dalyviai restauravo popierių, sužinojo restauravimo procesų eigą, naudojamų medžiagų įvairovę.

Vienas iš šiuolaikinės bibliotekos uždavinių – įvairesnių veiklų jaunimui pasiūla. KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyrius jau ne vienai moksleivių kartai rengia ekskursijas po senosios knygos ekspoziciją, supažindinančią su XVI a. – XX a. pr. rašytiniu paveldu. Tačiau XXI a. vaikai nori ne tik išgirsti ir pamatyti, bet ir patys dalyvauti, kurti. Tokią veiklą jiems ir pasiūlė kūrybinių edukacinių dirbtuvių organizatoriai. Tikimės, kad ateityje ši naujovė taps tradicija, bus sukurta dar viena erdvė edukacijai ir kūrybiškumui.

Atnaujinta 2016-01-22 15:27

Daugiausiai skaityta