K. Donelaičio „Metai“, įrišo Leonora Kuisienė. K. Donelaičio „Metai“, įrišo Leonora Kuisienė.
Paskelbtas Naujienos
Skaityti 2484 kartai
Žymėtas pagal

Neformalios Kauno odos dailininkų grupės „DermArs“ meninių įrišų ir ekslibrisų paroda, skirta grupės įsikūrimo dvidešimtmečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti
„LIETUVIŠKA KNYGA EUROPOS KONTEKSTE"

Parodoje demonstruojami odiniai knygų įrišai, atspindintys Kauno odos menininkų grupės „DermArs“ kūrybinį veiklos laikotarpį nuo 1989 metų, kai grupė oficialiai įsikūrė, iki šių dienų. Nors bendros grupės kūrybinės parodos organizuojamos dažnai, tačiau tai pirmoji bendra paroda, skirta knygos menui. Pristatomą kolekciją sudaro klasikiniai ir eksperimentiniai literatūrinių knygų įrišimai, sukurti įvairiais laikotarpiais, dalyvaujant tarptautinėse parodose ir meninės knygrišystės projektuose.

Knygrišystės menas Lietuvoje ir Europoje turi gilias šaknis ir tradicijas. Kiekvienos šalies mokykla išsiskiria savitais bruožais ir menine stilistika. Įrišant literatūrinę knygą menininkas savaip jaučia ir perteikia turinį, autoriaus idėją bei aprašomą laikotarpį, suteikdamas knygai baigtinę formą.
Meninė knygrišystė – tik viena iš odos dailės sričių, tačiau daliai iš pristatomų autorių tai pagrindinė kūrybinės veiklos sfera ir net profesija. Beveik visi „DermArs“ grupės dailininkai baigė studijas Estijos dailės akademijoje Taline, išskyrus porą jauniausių ir vėliausiai prisijungusių grupės narių. Parodoje dalyvauja odos menininkės: Gražina Kuprevičienė, Ramutė Toliušytė, Virginija Ligeikienė, Relita Mielė, Jūratė Armonavičiūtė, Lolita Grabauskienė, Rasa Mačiūlienė, Ieva Siderkevičienė, Leonora Kuisienė.

Glaudžiai su knygos menu susijęs ir knygos ženklas – ekslibrisas – mažas grafikos darbelis, kuris paplito XV a., kai Johano Gutenbergo spausdinimo mašinos dėka knygos tapo prieinamos platesniam visuomenės sluoksniui ir iškilo poreikis žymėti savo bibliotekos knygas. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtus ekslibrisus sukūrė dailininkas Algimantas Šlapikas.

Paroda eksponuojama  Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje K. Donelaičio g. 8 iki birželio 26 d.

Atnaujinta 2018-06-29 17:05

Daugiausiai skaityta